SILOTAPE

FOLIA KISZONKARSKA O OPTYMALNYCH PARAMETRACH !

ONE WIEDZĄ CO DOBRE ! A CZY TY TO WIESZ ?

Proces kiszenia odbywa się w warunkach beztlenowych dlatego głównym zadaniem worka jest izolowanie beli od dostępu powietrza. Są to białe worki do kiszenia traw lub składowania zbóż. Nasze worki są stabilizowane przeciw promieniowaniu UV, co wydłuża ich trwałość na okres do 24 miesięcy. Nasze worki są wykonywane z oryginalnych surowców, bez dodatków regranulatu.

 

Konserwowanie zielonek poprzez zakiszanie jest podstawową metodą gromadzenia pasz dla bydła, zwłaszcza w okresie żywienia zimowego. Wysokiej jakości sianokiszonka jest źródłem suchej masy, białka, składników mineralnych i witamin. Już w samych gospodarstwach wyspecjalizowanych w hodowli krów, podstawą żywienia powinny być właśnie kiszonki i sianokiszonki, cechujące się podwyższoną zawartością suchej masy.

 

Odpowiednie przygotowanie i późniejsze przechowywanie sianokiszonki ma ogromny wpływ na zdrowie zwierząt. O jej wartości odżywczej decyduje jakość surowca poddanego zakiszeniu oraz to, czy sam proces zakiszania przebiegł prawidłowo. Najwartościowszym surowcem jest mieszanka traw z motylkowatymi, których 20-40% udział zwiększa zawartość białka w plonie, zwiększa poziom makro- i mikroelementów w paszy i wpływa pozytywnie na jej strawność.

 

Nieprawidłowy proces produkcji sianokiszonki może skutkować wysokimi stratami, przekraczającymi 30% suchej masy. Straty te można zdecydowanie ograniczyć, gdyż są one spowodowane niewłaściwym przygotowywaniem surowca do zakiszania.

 

Ze źle sporządzonej kiszonki nigdy nie uzyskamy dobrej paszy. Kiedy decydujemy się na wysokiej klasy worki do sianokiszonek i prawidłowo je użytkujemy, pozyskiwanie i późniejsze przechowywanie wartościowej sianokiszonki jest efektywniejsze. Należy pamiętać, by w miarę możliwości mocno docisnąć worek do bala i jak najszczelniej go zawiązać, wykorzystując do tego naturalny sznurek, który nie uszkodzi worka. W surowcu użytym do przygotowania sianokiszonki nie mogą znaleźć się żadne rośliny o twardych i ostrych łodygach, które również mogą spowodować uszkodzenia mechaniczne. Biały nalot na sianokiszonce jest dowodem pojawienia się pleśni spowodowanej najprawdopodobniej nieusunięciem całego powietrza lub jego ponownym dostaniem się do wnętrza uszkodzonego worka.

 

Dzięki workom udaje się wygodnie i oszczędnie uzyskać sianokiszonkę. Worki nie wymagają dodatkowego nakładu finansowego w postaci maszyny – owijarki, a ich użycie, poprzez wykluczenie wpływu światła i powietrza, zapewnia optymalne warunki do fermentacji mlekowej kiszonek oraz przyczynia się do zachowania przez dłuższy czas witamin i substancji odżywczych. Worki do sianokiszonki są wykonane z obojętnej fizjologicznie folii LDPE. Dodatek stabilizatorów UV oraz IR wydłuża okres użytkowania worka aż do dwóch sezonów, umożliwiając jego powtórne wykorzystanie oraz stwarzając warunki do powstawania kiszonki. Mleczny kolor skutecznie chroni przed promieniami słonecznymi oraz obniża temperaturę zakiszanej masy. Worki cechują się szerokim zakresem tolerancji temperatur, pozwalają na łatwe umieszczenie w nich beli oraz szczelne zawiązanie.

SPECYFIKACJA WORKÓW NA BALOTY:

Wykonane z obojętnej fizjologicznie folii LDPE, dodatek stabilizatorów UV oraz IR wydłuża okres użytkowania worka do dwóch sezonów. 

Szeroki zakres odporności na temperaturę:

 od -20°C do +70°C

Grubość folii 80 mik.

KRAJ POCHODZENIA NIEMCY                          

Worki są produkowane z najwyższej jakości surowców, spełniają wszelkie międzynarodowe standardy, w tym normę ISO EN 9001

W ofercie:

Worki 120 x 120 cm

Worki 140 x 140 cm

TAK MOGĄ WYGLĄDAĆ TWOJE WORKI: