SILOTAPE

FOLIA KISZONKARSKA O OPTYMALNYCH PARAMETRACH !

ONE WIEDZĄ CO DOBRE ! A CZY TY TO WIESZ ?

Jesteś dociekliwy ? Mamy dla Ciebie kompendium wiedzy, opracowane przez wybitnych specjalistów na temat zakiszania pasz, znajdziesz tu wszystko, nie tylko o folii kiszonkarskiej ale i o samym procesie zakiszania.

DLACZEGO LEPIEJ WYBRAĆ KISZONKĘ W DUŻYCH BELACH?

Wytwarzanie kiszonki ma na celu zabezpieczenie i przechowywanie substancji odżywczych w zielonce dzięki bakteriom kwasu mlekowego, które …

 

WIĘCEJ …

UTRZYMANIE GLEBY DO WYTWARZANIA KISZONKI

Dwa główne czynniki, które maja wpływ na fermentację kiszonki, to zanieczyszczenie gleby i stosowanie nawozów. Niewłaściwe utrzymywanie gleby i nawożenie …

WIĘCEJ …

KOSZENIE DO WYTWARZANIA KISZONKI W BELACH.

Dobór momentu koszenia jest jedną  najważniejszych decyzji, którą należy podjąć. Czas koszenia kiszonki oraz uzyskanie optymalnego plonu wymaga …

WIĘCEJ …

FORMOWANIE BEL I OWIJANIE ZIELONKI.

Prostym do osiągnięcia a jednocześnie istotnym celem przy wytwarzaniu kiszonki w belach jest wytworzenie warunków beztlenowych w beli po owinięciu, które …

WIĘCEJ …

WYTWARZANIE KISZONKI Z DRUGIEGO POKOSU.

Podobnie jak w innych dziedzinach, najlepsze wyniki produkcji kiszonki z drugiego pokosu można uzyskać przestrzegając kilku głównych praktycznych porad…

WIĘCEJ …

POSTĘPOWANIE Z KISZONKĄ W DUŻYCH BELACH I JEJ PRZECHOWYWANIE.

Podstawowym celem przy wytwarzaniu kiszonki w belach jest wytworzenie warunków beztlenowych w beli …

 

WIĘCEJ …

11 ZALECEŃ DLA PRODUCENTÓW KISZONKI

Istnieje kilka zasad, którymi należy się kierować aby uzyskać wysokogatunkową kiszonkę. Niezależnie od tego czy zależy nam na wysokiej wydajności …

WIĘCEJ …

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ DODATKI DO KISZONKI?

Poniższy poradnik stanowi niezależne źródło wiedzy na temat rodzajów dodatków oraz ich stosowania w celu osiągnięcia najlepszej jakości kiszonkę …

WIĘCEJ …

OWIJANIE BELI – ILE WARSTW FOLII?

Jednym z najważniejszych czynników pry produkcji kiszonki jest ilość warstw folii użytych do owijania balotów. Zastosowanie wielu warstw folii tworzy lepsza barierę …

 

WIĘCEJ …

WIJANIE BELI: PRZYGOTOWANIA I TESTY.

Z badań wynika, ze cztery warstwy folii stanowią optymalna ochronę przed dostępem tlenku do kiszonki. Natomiast zastosowanie sześciu warstw daje maksymalną …

WIĘCEJ …

ROŚLINY MOTYLKOWE JAKO UPRAWY POD KISZONKĘ

 Pasza zakiszana w belach może powstać z wielu gatunków roślin. Ważne jest aby pamiętać, że różne rodzaje kiszonki wymagają …

WIĘCEJ …

ZAKISZANIE ROŚLIN MOTYLKOWYCH W BELE.

Motylkowe to Grupa roślin paszowych, które posiadają znacznie większy procent białka niż inne rośliny popularnie wykorzystywane jako …

WIĘCEJ …

MINIMALIZACJA STRAT W PRODUKCJI KISZONKI

Straty suchej masy SM pomiędzy pokosami a zimowym skarmianiem to główny problem, z którym muszą zmierzyć się rolnicy korzystający z pasz zakiszanych w belach…

WIĘCEJ … 

ELIMINOWANIE PLEŚNI Z PASZY ZAKISZANEJ W BELACH

Jest wiele czynników, które wpływają na jakość kiszonki. Najczęściej rolnicy oceniają paszę po: zapachu, kolorze, stopniu rozdrobnienia. Kolejnym ważnym znakiem jest …

WIĘCEJ …

I TO BY  BYŁO NA TYLE …